کودکی که مثل یک ببر خواب رفت

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به تازگی کتاب “مثل یک ببر بخواب» نوشته مری لوگ با تصویرگری پاملا زاگرانسی و ترجمه اعظم لاریجانی برای کودکان گروه سنی “الف و ب» منتشر شده است. این کتاب برنده مدال نقره کلدکات به عنوان بهترین کتاب تصویری سال 2013 شده است.

“مثل یک ببر بخواب» روایت دختربچه‌ای را بیان می‌کند که دوست ندارد بخوابد و هر شب به بهانه‌های مختلف از خوابیدن می‌گریزد تا اینکه روزی پدر و ماردرش داستان گربه‌ها، خفاش‌ها، ببرها و حیوانات دیگر را برایش تعریف می‌کنند و او از شنیدن اینکه همه حیوانات می‌خوابند تعجب می‌کند و کم‌کم مثل یک ببر می‌خوابد.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: “دخترک پرسید: “خفاش‌ها چطور؟ آنها که نمی‌خوابند!» پدر و مادر گفتند: “بله، خفاش‌ها شب‌ها نمی‌خوابند اما روزها بال‌هایشان را دور خودشان می‌پیچند و سرشان را در بال‌هایشان فرو می‌برند و می‌خوابند. آن‌ها در جاهای تاریک پناه می‌گیرند و از سقف آویزان می‌شوند و به خواب می‌روند…»

“مثل یک ببر بخواب» از جمله کتاب‌های تصویری محسوب می‌شود. در این کتاب‌ها نویسنده و تصویرگر دست به دست هم می‌دهند تا کودکان را به دنیای داستان ببرند و بزرگ‌ترها را به دنیای کودکی.

انتشارات افق، کتاب “مثل یک ببر بخواب» را در 36 صفحه مصور رنگی با شمارگان سه هزار نسخه و قیمت 65 هزار ریال منتشر کرده است.