بزرگداشت افشین یداللهی در کتابخانه ملی برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، آیین بزرگداشت دکتر افشین یدالهی و یادمان شبنم رحمتیان، همسر وی، در آستانه چهلمین روز درگذشتشان، روز جمعه (هشتم اردیبهشت ماه 1396) در کتابخانه ملی برگزار می‌شود.

افشین یداللهی، شاعر مطرح کشورمان سه‌شنبه 24 اسفندماه 1395 در سانحه تصادف در هشتگرد درگذشت.این تصادف بسیار شدید بود. او قبل از انتقال به بیمارستان، درگذشت.

افشین یداللهی، در سال 1347 در اصفهان به دنیا آمد. وی پزشک متخصص اعصاب و روان و از ترانه سرایان مطرح کشورمان بود. یداللهی فعالیت‌های حرفه‌ای ترانه‌سرایی خود را در سال 1376 در سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد.

یداللهی برای تیتراژ بسیاری از سریال‌های خوش‌نام تلویزیونی، ترانه‌هایی سروده است. بیشترین شهرت وی در این زمینه به‌واسطه سرودن ترانه سریال غریبانه، شب دهم، میوهٔ ممنوعه و مدار صفر درجه و معماى شاه است. “روزشمار یک عشق»، “حرف‌هایی که باید می‌گفتم»، “مشتری میکده‌ای بسته»، “جنون منطقی» و “امشب کنار غزل‌های من بخواب» از کتاب‌های منتشر شده توسط این شاعر است.

آیین بزرگداشت دکتر افشین یدالهی و یادمان شبنم رحکتیان، روز جمعه (هشتم اردیبهشت ماه) از ساعت 17 تا 19:30 در تالار اصلی کتابخانه ملی برگزار می‌شود.